Apie mus
Apie HOLOS
HOLOS sveikatingumo studija
„HOLOS“ – gimė iš noro skleisti sveikos gyvensenos žinutę. Nuoširdžią. Tai – analogų Lietuvoje neturinti vieta, kurioje prasideda sveikos gyvensenos evoliucija.
„HOLOS“ sveikatingumo ir gyvenimo būdo balansavimo studijos misija – sukurti sąmoningesnį ir sveikesnį gyvenimo būdą, prieinamą ir pasiekiamą visiems. Čia apjungiami evoliucinės mitybos, sveiko judesio ir ramaus proto per meditaciją metodai.
Iš graikų kalbos kilęs žodis – „holos“ reiškia „visas“. Mes į žmogaus sveikatą žvelgiame holistiškai, gilindamiesi į žmogaus visumą – kūną, protą ir emocijas.
Moksliniai duomenys įrodo žmogaus fizinės ir psichinės būsenos sąveiką. Gyvendami nuolat apimti streso, negalėdami atsipalaiduoti, skubėdami ir spręsdami nesibaigiančias problemas, nualiname savo organizmą. Varginame save, būdami toje pačioje kūno padėtyje, ilgą darbo dieną, per mažai sportuojame, valgome „greitą“ maistą, nemokame taisyklingai kvėpuoti.
Kai žmogus patiria daug neigiamų emocijų, kai neišsikrauna dvasiškai arba fiziškai, sunegaluoja kūnas. Pasak psichologo Z. Froido: žmogaus minčių, mąstymo ir kūno nesutarimų padarinys – psichosomatinės ligos.
„Lietuvoje nėra tokio projekto, kur vienoje vietoje žmonės, patys įsitraukdami į procesą, išmoktų gaminti sveikesnį maistą. Vietos, kur per judesį puoselėtų fizinį kūną, kurtų naujus, sveikatai palankius įpročius, kur paliekamos pasenusios žinios ir evoliucionuoja kūnas ir protas, kur po susitikimo su savimi, siela atranda ramybę. „HOLOS“ yra ta vieta, kurioje savo darbą mylinčių ir išmanančių specialistų komanda tą ir daro – lydi jus į kelionę, kurioje kuriate geriausią savo versiją”, – atrasti holos savo kasdienybėje kviečia studijos įkūrėja Giedrė Bernotaitė.

„HOLOS“ – gimė iš noro skleisti sveikos gyvensenos žinutę. Nuoširdžią. Tai – analogų Lietuvoje neturinti vieta, kurioje prasideda sveikos gyvensenos evoliucija.
Komanda
Specialistai
“Judėjimas yra mano gyvenimo būdas. Tą stengiuosi perteikti ir savo klientams”, – Vilma.

Giedrė Bernotaitė
Baigusi visuomenės sveikatos studijas (LSU, bakalauras; LSMU, magistras), kaupė patirtį visuomenės sveikatos sektoriuje, rūpinosi fizinio aktyvumo programų diegimu ir skatinimu, kartu su kolegomis organizavo masinius sporto ir sveikatingumo renginius. Giedrė taip pat dalyvavo Europos sveikų miestų tinklo kūrimo procese. Sveika gyvensena, o ypač sveikatinimas per judesį – yra jos gilinimosi ir domėjimosi sritis. Giedrės jogos kelias prasidėjo 2009 m., o šia kelione, jau kaip jogos mokytoja, dalintis su kitais ėmė 2012 m. Jogos žinių ir motyvacijos sėmėsi iš: Swami Yogananda, Everett Newell, Katherine Girling, Dan Brule, Carrie Owerko, Lorenzo Sommo, Inga Yakhney, Gilda Goharian, Adam Husler, Gilija Bernotienė.

Dr. Tomas Vaičiūnas
Vienas iš gyvensenos medicinos kompetencijų pradininkų Lietuvoje. Aktyvus mokslu grįstos gyvensenos medicinos šalininkas, klinikinių gyvensenos medicinos protokolų bendraautorius, o kaip asmuo – taip pat pacientas ir holistinės sveikatos atstovas. Domėjimosi sritis – nefarmakologinės gyvensenos pokyčių korekcijos, skirtos lėtinių ligų prevencijai, reversijai ir gydymui; sportininkų pajėgumo ir atsistatymo gerinimas. Tomas – puikus edukatorius, naujausių mokslinių tyrimų ir gerųjų klinikinių praktikų žinovas.

Julija Maksimova
Profesionali pilnos struktūros augalinio pagrindo virtuvės šefė (angl. Whole Food Plant Based Kitchen), sveikatai palankios mitybos ir sveikos gyvensenos šalininkė, edukatorė, lektorė, holistinės ir minimalistinės gyvensenos propaguotoja. Savo veikla Julija kviečia susipažinti, išmokti gaminti, išragauti ir prisijaukinti turtingą ir sveiką augalinio maisto pasaulį. Ji įkvėps pažiūrėti į ingredientus taip, kad juos įsimylėtumėte, mėgautumėtės valgio ruošimo procesu ir džiaugtumėtės vis gerėjančia savijauta. Augalinio maisto ruošimo mokymų metu naudojami tik paprasti, sveikatai naudingi ingredientai, kurie žingsnis po žingsnio atsiras jūsų namų virtuvėje ir suteiks neįtikėtinai daug naujų skonių, džiaugsmo ir sveikatos.

Dr. Agnė Slapšinskaitė-Dackevičienė
2017 m disertaciją apgynė Barselonos Universitete, Ispanijoje Sveikatos ir taikomųjų mokslų kryptyje. 2014-2017 m. dėstė mankštos fiziologiją I ir mankštos fiziologiją II (agl., exercise physiology). Doktorantūros metu stažavosi: Johaneso Gutenbergo universitete Maince, Maincas, Vokietija (Sporto institutas) bei Popiežiškajame Rio Grande do Sul katalikų universitete, Porto Alegrė, Brazilija (Mikrogravitacijos centras). Meditatyvinės judesio praktikos Qigong mokėsi kartu su Bruce Frantzis, Master Shuanglai Fu, Xiaojun Wang ir kt. 2019 m. atliko po-doktorantūrinę stažuotę Pekino Sporto Universitete, Pekinas, Kinija. Dr. Agnė Slapšinskaitė-Dackevičienė yra mokslinės grupės „Kompleksinės sistemos sporte“ narė, kurią sudaro sporto, medicinos, kineziterapijos, psichologijos, fiziologijos ir scenos menų mokslo laipsnį turintys mokslininkai.

Inesa Vilčiauskienė
Inesa kvėpavimo terapiją atrado, kaip labiausiai veikiančią terapiją savo fizinės ir emocinės sveikatos gerinimui. „Kvėpavimo dėka radau taiką ir ramybę, atsisveikinau su baimėmis, prisirišimais ir nerimu“, – dalinasi Inesa. Pravedusi daugiau kaip 2000 privačių ir grupinių kvėpavimo terapijos sesijų instruktorė sako, kad – „tai greičiausias kelias susijungti su savo širdimi, išgirsti save ir savo tiesą. Atlikdami sąmoningą kvėpavimą, paliekame senus elgesio modelius, kurie jau paseno, neleidžia augti, būti sveiku, tirpdome blokus, kurie trukdo tekėti gyvybinei energijai. Prašviesėja akyse, atsiranda aiškumas ir tikrumas, rimsta protas, sveiksta kūnas. Kiekvienas žmogus unikalus, todėl ir jo kelionė į taiką su savimi – individuali. Tikiu, kad valdant kvėpavimą, valdome savo gyvenimą. Esu tam, kad padėčiau susigrąžinti taisyklingą kvėpavimą, išsilukštenti save, ir gyventi iš širdies programos.“

Monika Viršilė
ICF (Tarptautinė koučingo specialistų federacija) sertifikuota koučingo specialistė bei emocinio intelekto trenerė. Monikos karjeroje – 10+ metų darbo žmogiškųjų išteklių valdymo srityje didžiausiose Lietuvos įmonėse, konsultuojant komandas, departamentus bei aukščiausio lygio vadovus. Monikos stiprybė yra įgalinti žmogų ilgalaikiams pokyčiams. Jos tikslas – suteikti daugiau pasitikėjimo savimi, daugiau ramybės, daugiau laisvės, daugiau darnos santykyje su savimi ir aplinka. Ekspertinės sritys: asmeninis produktyvumas, santykių valdymas, komandos valdymas, lyderystė, koučingas, vadovų ugdymas, emocinis intelektas.

Vilma Krušnauskė
„Judėjimas yra mano gyvenimo būdas. Tą stengiuosi perteikti ir savo klientams. Kai išgirstu pasiteisinimą, kad nepatinka sportuoti, mano atsakymas būna – kad, matyt, dar neradote sau patinkančios veiklos”, –¬ sako Vilma. Sveikai judėti žmones Vilma moko jau virš 20 metų. Jos užsiėmimai pritaikyti žmonėms, kurie labai daug laiko praleidžia sėdėdami, dėl ko atsiranda raumenų disbalansas, sukeliantis diskomfortą. Taip pat ji moko suprasti kiekvieną judesį, kuris atliekamas užsiėmimų metu, detaliai paaiškinant jo naudą.

Ignas Zakarauskas
Daugiau nei 20m. domisi, praktikuoja ir moko įvairių judesio metodikų. Mokant siekia judesio kokybės, atsižvelgiant į žmogaus istoriją bei poreikį. Igno vedamuose užsiėmimuose apjungiama funkcinė joga ir Feldenkrais metodas – treniruojantis tokiame apjungime pagerinama judesio bei gyvenimo kokybė. Pasitelkiant mokslą ir Feldenkrais metodo žinias, jogos praktikos įgauna kitokią kokybę, dėl didesnio pritaikomumo ir ilgalaikio poveikio. Užsiėmimo metu judesiai atliekami atsižvelgiant į žmogaus pasirengimą bei individualius ypatumus: nugaros, kelių ir kitų vietų skausmą. Tai reikalinga, kad kiekvienas iš pamokos gautų kuo daugiau naudos.

Greta Zapolskytė
Greta – jogos mokytoja, savo žinias gilinusi Indijoje, Meksikoje, Jungtinėje Karalystėje. Jos vedamų jogos praktikų tikslas – sukurti erdvę džiaugsmui ir transformacijai ne tik praktikoje, bet ir už jos ribų. Per dinamišką “vinyasa” praktiką ir nuolatinį judesį – Greta kviečia pasileisti į gilesnį savęs ir savo aplinkos pažinimą. “Tikiu, kad praktikoje turi būti karščio. Būtent todėl pamokų metu mokomės, kaip sujungti “Ujjayi” kvėpavimą su kiekviena asana ir taip prisidėti prie savo gyvybinės energijos stiprinimo”, – sako jogos mokytoja.

Rytas Miniotas
Rytas – jogos instruktorius, savo žinias gilinęs Indijoje. "Daugiau nei 15 metų praktikuoju ir gilinu jogos žinias. Joga yra mano gyvenimo būdas, geros nuotaikos ir sveikatos išsaugojimo receptas".

Guoda Kučinskė
Guoda Kučinskė, sertifikuota jogos trenerė, fizinio ugdymo mokytoja,kuri turi virš 6 metų patirties dirbant su vaikais įvairiuose projektuose, mokyklose ir darželiuose.