Skip to content

Grupinės treniruotės

Joga

Joga yra visą apimantis mokslas, kilęs prieš tūkstančius metų Indijoje. Tai – seniausia asmeninio tobulėjimo sistema, apimanti kūną, protą ir sielą. „HOLOS“ studijoje vedamose jogos praktikose naudojamos modifikuotos hatha jogos tradicijos. Jų metu daugiausiai dėmesio telkiama į fizinio kūno, proto ir energijos subalansavimą.

Praktikos struktūra:

TAISYKLINGO KVĖPAVIMO PRAKTIKA (PRANAYAMA)

Kvėpavimo pratimai treniruoja už kvėpavimą atsakingus raumenis, padidina plaučių tūrį, aprūpina organizmą ir vidaus organus deguonimi, padeda atpalaiduoti ir sustiprinti nervų sistemą, nuramina protą, pagerina koncentraciją. Tampame sąmoningesni, išmokstame suaktyvinti kūną, kai reikia dirbti, ir jį atpalaiduoti, kai ateina laikas poilsiui. 

JOGOS PRATIMAI (ASANOS)

Stiprinamas kūnas, gerinamas lankstumas, pusiausvyra, gerinama stuburo funkcinė būklė, stimuliuojama kraujo cirkuliacija, visas kūnas aprūpinamas deguonimi ir maistingomis medžiagomis. Asanų metu, tonizuojama įvairių liaukų ir vidaus organų veikla.

TINKAMAS ATSIPALAIDAVIMAS (SAVASANA)

Mokomės sutelkti dėmesį į šį momentą, geriau įsiklausome į savo kūno poreikius, palydime kūną į visišką atsipalaidavimą.

Pilatesas

Pilates yra kūno ir proto pratimai, kurių pagrindinis tikslas ­- laikysenos, pusiausvyros, lankstumo, jėgos ir raumenų valdymo gerinimas. Visi pratimai yra daromi lėtai ir sąmoningai, suprantant savo judesius, o rezultatai išlieka ilgam. Visi judesiai prasideda iš kūno centro, kitaip vadinamo „jėgos centru“, todėl pilateso metode skiriamas ypatingas dėmesys jo aktyvacijai ir stiprinimui.

Kūno centrą sudaro nugaros apatinės dalies, sėdmenų, pilvo ir dubens dugno raumenys, tad visi Pilates pratimai yra atliekami, treniruojant šiuos raumenis. Pilateso metodo autorius teigė, kad energija -­ būtina judesių valdymui – atsiranda kūno centre, tad atliekant pratimus, svarbu susitelkti į jį.

Pilateso pratimai stiprina pilvo, dubens dugno ir, ypatingai, nugaros raumenų giliuosius sluoksnius. Tai saugios treniruotės, kurios puikiai tinka įvairaus amžiaus ir fizinio pasirengimo žmonėms, reabilitacijai po traumų ir visiems, kurie nori gerai jaustis bei turėti gražų kūną, tačiau nemėgsta sunkių funkcinių, jėgos ar ištvermės treniruočių.